Kultura i sztuka po 1989 roku

02.07.2017

Ruszyło kaliskie lato muzyczno-filmowe

Projekt „Kaliskie lato muzyczno-filmowe”, realizowany przez urząd miasta, ruszył w weekend i potrwa do końca wakacji. W lipcu i sierpniu kinomani oraz melomani zobaczą dziewięć filmów i wysłuchają ośmiu koncertów.

Podobnie jak w ubiegłych latach na Głównym Rynku w Kaliszu zagościło kino letnie. Seanse na wielkim ekranie pod chmurką można oglądać we wszystkie sobotnie wieczory lipca i sierpnia.

„Muzyka wykonywana na żywo i plenerowe seanse cieszą się popularnością wśród kaliszan i gości przebywających w mieście. Staraliśmy się przygotować różnorodną ofertę, adresowaną do miłośników różnych gatunków muzycznych i filmowych. Wybierając filmy przyjęliśmy formułę, że będzie to kino różnego rodzaju, zarówno komedia, kino familijne, jak i fantastyka czy kino męskie ” – powiedział PAP wiceprezydent Artur Kijewski.

W sumie będzie można obejrzeć dziewięć filmów, głównie produkcji amerykańskiej. Będą one wyświetlane na ekranie o rozmiarach 10 na 6 metrów. Seanse rozpoczynać się będą o godzinie 22, a do dyspozycji widzów przygotowano pół tysiąca krzesełek.

"Dzień Niepodległości. Odrodzenie" to pierwszy film, którzy obejrzeli w sobotę 1 lipca miłośnicy kina. Kaliszanie zobaczą także "Zjawę", "Pompeje", "Dalidę" czy „Pana Idealnego”. Wśród propozycji znalazła się jedna produkcja polska „Jesteś Bogiem” z 2012 roku w reżyserii Leszka Dawida.

Także w każdą sobotę na Głównym Rynku o godz. 18.00 dla miłośników muzyki odbędą się koncerty.

„Melomani będą mieli okazję posłuchać przebojów Budki Suflera w wykonaniu grupy Budka Band, piosenek Mieczysława Fogga, które zaśpiewa Jacek Kotlarski z towarzyszeniem zespołu czy kwartetu harmonijek ustnych” – powiedział Kijewski.

Natomiast 26 sierpnia w Kaliszu wystąpią takie gwiazdy, jak Margaret, Jamal i Sound’N Grace. (PAP)

bak/ amac/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL