Kultura i sztuka 1945-1989

10.10.2016

Filmy Andrzeja Wajdy

Andrzej Wajda, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów, laureat Oscara za całokształt twórczości oraz Złotej Palmy w Cannes, wyreżyserował ponad 50 filmów; twórca m. in. filmów "Kanał", "Popiół i diament", "Popioły", „Wesele”, „Panny z Wilka”, "Ziemia obiecana", "Człowiek z żelaza", „Kronika wypadków miłosnych”, "Katyń" i "Wałęsa. Człowiek z nadziei".

Skopiuj poniższy kod i osadź infografikę na swojej stronie www
<a href="https://dzieje.pl/infografiki/filmy-andrzeja-wajdy"><img src="https://dzieje.pl/sites/default/files/201610/filmy_wajda.jpg" alt="" title=""></a>

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL