Powstanie Warszawskie

29.07.2016 aktualizacja 30.08.2016

Polskie i niemieckie straty w powstaniu warszawskim

1 sierpnia 1944 r. wybuchło powstanie warszawskie. Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej. Ogromne straty poniesione przez stronę polską w wyniku powstania powodują, iż decyzja o jego rozpoczęciu do dziś wywołuje kontrowersje.

Polskie i niemieckie straty w powstaniu warszawskim Polskie i niemieckie straty w powstaniu warszawskim

Skopiuj poniższy kod i osadź infografikę na swojej stronie www
<a href="https://dzieje.pl/infografiki/polskie-i-niemieckie-straty-w-powstaniu-warszawskim"><img src="https://dzieje.pl/sites/default/files/201607/powstanie_warszawski.png" alt="Polskie i niemieckie straty w powstaniu warszawskim" title="Polskie i niemieckie straty w powstaniu warszawskim"></a>

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL