Inne

07.02.2013 aktualizacja 19.07.2016

49. Jazz nad Odrą odbędzie się w dniach 9 -14 kwietnia

Wokaliści Cassandra Wilson i Kurt Elling oraz pianista jazzowy Robert Glasper z USA, a także rodzime gwiazdy jazzu z Adamem Makowiczem i Leszkiem Możdżerem wystąpią na 49. festiwalu Jazz nad Odrą, który odbędzie się w dniach 9 - 14 kwietnia we Wrocławiu.

Wśród wykonawców znajdą się też saksofonista Ernie Watts, zdobywca nagrody Grammy Billy Childs oraz perkusista Harvey Mason, a także Adam Bałdych i Darek Oleszkiewicz - poinformował PAP w czwartek Paweł Ziarko z Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu, które jest organizatorem Jazzu nad Odrą.

Do 5 marca będą przyjmowane zgłoszenia do udziału w Konkursie na Indywidualność Jazzową, w którym mogą wziąć udział artyści do 30. roku życia.

Do tej pory w konkursie tym wyłoniono takie osobistości jazzu, jak Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Seifert, Krzesimir Dębski, Jarosław Śmietana, Janusz Strobel, Piotr Baron, Henryk Miśkiewicz, Tomasz Szukalski, Andrzej Zaucha czy Ewa Bem.

Odbywajacy się od 1964 r. Jazz nad Odrą jest jednym z najstarszych europejskich festiwali jazzowych. W ostatnich latach występowali na nim m.in. Pat Metheny, Paco de Lucia, Al diMeola, Kenny Garret, Dave Holland, Diana Krall, Patricia Barber, Freddy Cole i Branford Marsalis. (PAP)

umw/ ls/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL