Kultura i sztuka po 1989 roku

21.09.2016

Będzie konkurs na dyrektora Filharmonii Gorzowskiej

Filharmonia Gorzowska będzie miała nowego dyrektora. Z kierowania placówką zrezygnowała Małgorzata Pera. Jej następca zostanie wyłoniony w konkursie – poinformowała w środę rzeczniczka Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Ewa Sadowska-Cieślak.

Prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki przyjął rezygnację Pery i rozpoczął procedurę związaną z odwołaniem.

Rzeczniczka wyjaśniła, że zgodnie z obwiązującymi przepisami wystąpił z prośbą o wydanie opinii w tej sprawie do ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego, związków zawodowych działających w filharmonii i gorzowskich środowisk twórczych.

„Po uzyskaniu wszystkich wymaganych opinii, po odwołaniu Małgorzaty Pery ze stanowiska dyrektora, ogłoszony zostanie konkurs. Do czasu powołania nowego dyrektora stanowisko to, powierzone zostanie pracownikowi instytucji” - powiedziała Sadowska-Cieślak.  

Małgorzata Pera na stanowisko dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska została powołana w czerwcu 2013 r. na czas określony - do końca sierpnia 2017 r. Jak przekazała PAP, przyczyną jej rezygnacji były powody osobiste.

Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska jest samorządową instytucją kultury prowadzoną przez Miasto Gorzów Wlkp. (PAP)

mmd/

 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL