Kultura i sztuka po 1989 roku

20.03.2017

Dr Łukasz Michalski dyrektorem Państwowego Instytutu Wydawniczego

Dr Łukasz Michalski odebrał z rąk wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Magdaleny Gawin nominację na stanowisko dyrektora Państwowego Instytutu Wydawniczego. Fot. MKiDN/Danuta Matloch Dr Łukasz Michalski odebrał z rąk wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Magdaleny Gawin nominację na stanowisko dyrektora Państwowego Instytutu Wydawniczego. Fot. MKiDN/Danuta Matloch

Historyk dr Łukasz Michalski, został powołany na stanowisko dyrektora Państwowego Instytutu Wydawniczego - poinformowało w poniedziałek PAP Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Michalski zastąpi na tym stanowisku Wioletę Mikołajewską.

Nominację na to stanowisko Michalski odebrał z rąk wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Magdaleny Gawin. Obowiązki dyrektora PIW przejmie 21 marca.

Michalski pracował m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie współtworzył ekspozycję oraz był pierwszym szefem działu edukacyjnego, a także w Instytucie Pamięci Narodowej, gdzie jako zastępca dyrektora Biura Edukacji Publicznej odpowiadał za edukację historyczną i wydawnictwa. Wykładał także przez 4 lata w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW.

Naukowo zajmuje się świadomością historyczną Polaków oraz związkami literatury i historii. Od grudnia 2015 r. do chwili obecnej pełnił funkcję doradcy podsekretarz stanu w MKiDN prof. Magdaleny Gawin.

Państwowy Instytut Wydawniczy, liczący ponad 70 lat to jedno z najstarszych wydawnictw polskich. 19 stycznia stał się państwową instytucją kultury. Do jego zadań należy trwała ochrona, zabezpieczenie i upowszechnianie dziedzictwa literatury polskiej i światowej, z uwzględnieniem klasyki, w opracowaniach krytycznych; a także własnego dorobku kulturalnego, oraz prowadzenie działań wydawniczych, promocyjnych i edukacyjnych w tym zakresie. (PAP)

ksi/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL