Kultura i sztuka po 1989 roku

31.07.2018

Dziennikarz Igor Miecik nie żyje

Igor Miecik - dziennikarz. Fot. PAP/M. Kaliński Igor Miecik - dziennikarz. Fot. PAP/M. Kaliński

Znany dziennikarz i autor książek reporterskich Igor Miecik zmarł w wieku 47 lat. Był laureatem wielu nagród.

Igor T. Miecik był autorem wielu książek reporterskich, takich jak "14:57 do Czyty. Reportaże z Rosji"?, "Katiusza z bagnetem. 14 sekretów ZSRR" czy "Sezon na słoneczniki". Pracował m.in. w "Gazecie Wyborczej", "Polityce", "Newsweeku" i w TVN 2.

Był laureatem wielu nagród, m.in. od Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Amnesty International, nominowany do Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego. O śmierci Miecika poinformowała Bianka Mikołajewska, wicenaczelna OKO.press.

ewes/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL