Kultura i sztuka po 1989 roku

21.11.2017

Farsę "Pomoc domowa" wystawi Teatr Polski w Bielsku-Białej

Spektakl "Pomoc domowa" francuskiego pisarza Marca Camolettiego w adaptacji Bartosza Wierzbięty i reżyserii Witolda Mazurkiewicza zaprezentuje widzom Teatr Polski w Bielsku-Białej – podała bielska scena. Premiera została zaplanowana na 6 stycznia.

Sztuka jest drugą częścią farsy "Boeing Boeing", która swą premierę w Bielsku-Białej miała w styczniu 2016 r i cieszyła się ogromną popularnością.

W "Pomocy domowej" doświadczona w damsko-męskich bojach pokojówka Nadia musi zmierzyć się z wyzwaniami w nowym miejscu pracy. "Tym razem konieczność ratowania sytuacji znacznie komplikuje to, że wszyscy bohaterowie znajdują się naraz w jednym mieszkaniu. Nadia musi się bardzo trudzić, żeby uchronić co najmniej dwa romanse przed ujawnieniem" – podał impresariat bielskiej sceny.

W spektaklu zobaczymy Anitę Jancię, Martę Gzowską-Sawicką, Marię Suprun, Grzegorza Sikorę i Piotra Gajosa.

Bielski teatr powstał w 1890 r. Pierwszą premierą był szekspirowski "Sen nocy letniej". Do końca II wojny światowej działał jako zawodowa scena niemiecka. (PAP)

autor: Marek Szafrański

edytor: Paweł Tomczyk

szf/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL