Kultura i sztuka po 1989 roku

03.08.2019

Festiwal Manu Summer Jazz Sundays – od niedzieli w Łodzi

Występ Doroty Miśkiewicz i Marka Napiórkowskiego zainauguruje w niedzielę w Łodzi 10. edycję Manu Summer Jazz Sundays – cyklu sierpniowych koncertów plenerowych, który w tym roku organizowany jest pod hasłem „X & Co”.

Zgodnie z zapewnieniami dyrektora artystycznego festiwalu Tomasza Gołębiewskiego, dobór artystów występujących podczas jubileuszowej edycji to ukłon w stronę publiczności. Na Małym Rynku Jazzowym w Manufakturze w kolejne niedziele sierpnia o godz. 17 pojawią się bowiem przede wszystkim muzycy, którzy już występowali dla łodzian – często w innych składach – i byli gorąco przyjmowani przez słuchaczy.

Co roku festiwal ma jakiś motyw przewodni – bohaterami poprzednich były m.in. saksofon, trąbka, organy, muzyka filmowa i duety. Dziesiąta edycja pod hasłem "X & Co", co oznacza ponowną prezentację duetów.

W niedzielę przed łódzką publicznością wystąpi pierwszy z nich – wokalistka i autorka tekstów Dorota Miśkiewicz oraz gitarzysta i kompozytor Marek Napiórkowski. Za tydzień Rynek Manufaktury opanuje brzmienie organów Hammonda, na których koncert dadzą Wojciech Karolak i Paweł Serafiński.

Duet na skrzypce i gitarę basową, czyli Krzesimir Dębski i Krzysztof Ścierański, zagra 18 sierpnia. Natomiast na finał festiwalu przewidziano występ debiutantów na scenie Manu Summer Jazz Sundays. Będzie to wokalista Wojciech Myrczek i pianista Paweł Tomaszewski którzy - zdaniem Gołębiewskiego – "emanują charyzmą, muzyczną pomysłowością i dbałością o każdy dźwiękowy szczegół".

W tym roku organizatorzy Manu Summer Jazz Sundays otrzymali prestiżową nagrodę Polskiego Radia Łódź "Jazzowa Perła Łodzi – Łódzkie Wydarzenie Muzyczne Roku 2018", która zostanie wręczona podczas XXVII Wielkiej Gali Jazzowej "Grand Prix Jazz Melomani".(PAP)

autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ je/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL