Polska po 1989 roku

22.02.2018

Gwiazdy punk rocka w stulecie Niepodległości na festiwalu w Oświęcimiu

Legendy polskiego punk rocka wykonają utwory mówiące o wolności, z krajowego i zagranicznego repertuaru, podczas koncertu Punk Alive na czerwcowym Tauron Life Festival Oświęcim. Upamiętnią w ten sposób stulecie odzyskania niepodległości - podali organizatorzy.

„Niesamowite muzyczne kolaboracje pozwolą pokazać niezmiennie dobrą kondycję polskiego punk rocka i w wyjątkowy sposób uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas pierwszego takiego wydarzenia w historii polskiej muzyki na jednej scenie pojawią się: Kazik, Siczka, Darek Malejonek, Tomasz Budzyński, Robert Brylewski, Jeż i Raga, Kefir, Smalec, zespoły Prawda i Kryzys oraz wielu gości” – poinformowali PAP organizatorzy. „Legendy polskiego punk rocka wykonają wolnościowe utwory z krajowego i zagranicznego repertuaru” - podkreślili.

Podczas wydarzenia fani będą mieli możliwość spotkać artystów i odwiedzić punk-rockowe miasteczko. Znajdą się w nim stanowiska, na których można odsłuchać na sprzęcie z lat 80. płyty winylowe i kasety magnetofonowe z muzyką sprzed trzech dekad.

Tauron Life Festival Oświęcim odbędzie się od 14 do 16 czerwca. Główną gwiazdą tegorocznej edycji będzie gitarzysta Carlos Santana, którego koncert 15 czerwca będzie jedynym polskim przystankiem w światowej trasie Divination Tour. Wystąpią też hiszpański wokalista Alvaro Soler, węgierski zespół alternatywny Vera Jonas Experiment oraz formacja Blue Cafe. Koncert punk-rockowy zakończy imprezę.

Ideą festiwalu jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi, a w konsekwencji potępienie rasizmu i antysemityzmu. Przesłanie wypływa z Oświęcimia, w którym podczas wojny Niemcy utworzyli obóz Auschwitz, symbol zagłady Żydów oraz martyrologii Polaków i innych narodów. Na festiwalu występowali już m.in. Peter Gabriel, Sting, Elton John, Eric Clapton oraz zespoły Queen i Scorpions. (PAP)

autor: Marek Szafrański

edytor: Paweł Tomczyk

szf/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL