Po raz pierwszy Forum Kleista oraz Filharmonia C.P.E. Bacha we Frankfurcie nad Odrą – sąsiedzkim mieście Słubic (Lubuskie) - oferują pakiet abonamentowy przygotowany specjalnie dla polskiej publiczności – poinformowała rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka.
Z 15 przedstawień abonenci będą mogli stworzyć swój własny program. W ofercie znajdują się widowiska baletowe, koncerty muzyki klasycznej, pokaz malarstwa piasku, opera (z polskimi napisami) oraz festiwal muzyki świata transVOCALE.
Przy wyborze trzech, pięciu lub siedmiu wydarzeń w ramach karnetu abonamentowego goście będą mogli zaoszczędzić do 23 proc. w stosunku do cen wyjściowych - dodała Bielecka.
Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak podkreślił, że ta propozycja doskonale wpisuje się w ideę "dwumiasta".
„To jest nasz cel, żeby o współpracy rozmawiać językiem korzyści. Kultura od lat jest filarem naszej integracji i bardzo się cieszę, że dzięki nowej ofercie Forum Kleista ten filar będzie jeszcze solidniejszy” – powiedział Olejniczak.
„Tą ofertą po raz kolejny udowadniamy uniwersalne możliwości kultury budującej mosty z dala od językowych barier i pozwalającej doświadczać jej wspólnie wszystkimi zmysłami. To ważny krok dla dwumiasta. Cieszymy się na spotkania oraz wymianę z naszymi polskimi sąsiadami” – powiedział kier. artystyczny Forum Kleista we Frankfurcie nad Odrą (centrum kultury – PAP) Florian Vogel.
Informacje na temat oferty, programu i cen znaleźć można na stronie internetowej www.kleistforum.de lub w broszurze dotyczącej polskiego abonamentu, która od tego tygodnia znajdować się będzie w kasach prowadzących przedsprzedaż i różnych instytucjach w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą. (PAP)
Autor: Marcin Rynkiewicz
mmd/ itm/