Kultura i sztuka po 1989 roku

08.06.2018

Ł. Goniak i W. Świerczyńska-Głownia laureatami nagrody im. dr. Pawła Stępki

Wasze prace mają praktyczne znaczenie i mam nadzieję, że będą wykorzystywane przez media - powiedział przewodniczący kapituły Janusz Kawecki podczas rozdania nagród VII edycji konkursu im. dr. Pawła Stępki. Laureatami zostali Łukasz Goniak i Weronika Świerczyńska-Głownia.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) nagrodziła dr. Łukasza Goniaka za najlepszą pracę doktorską w dziedzinie mediów elektronicznych pt. "Redefinicja zawodu dziennikarza w dobie konwergencji mediów".

Jak czytamy w recenzji pracy "autor świadom odmienności otoczenia, w jakim współcześnie przychodzi funkcjonować mediom, a także wpływu tego stanu rzeczy na praktykę zawodu, jednocześnie pyta o skutki tego dla samej istoty dziennikarstwa".

W kategorii najlepsze wydawnictwo naukowe i popularnonaukowe z dziedziny mediów elektronicznych zwyciężyła Weronika Świerczyńska-Głownia. Została nagrodzona za pracę pt.: "Działalność oprogramowania telewizji publicznej. Kluczowe determinanty programowania i dystrybucja oferty", opublikowaną przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Jak podkreślił przewodniczący kapituły: "Podjęta w pracy tematyka nie była dotychczas na gruncie polskim, przedmiotem wielowymiarowej analizy".

Jak napisał w recenzji pracy dr. hab. Jędrzej Skrzypczak "Tematyka książki włącza się w niezwykle ciekawy nurt dyskusji naukowej o przyszłości mediów publicznych i modelu ich funkcjonowania w erze cyfrowej".

"Wasze prace mają praktyczne znaczenie i mam nadzieję, że będą wykorzystywane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz przez media" - zwrócił się do laureatów Kawecki.

Kapituła przyznała dyplomy dla promotora pracy Łukasza Goniaka, prof. dr. hab. Marka Jezińskiego oraz Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Jak poinformował przewodniczący kapituły, członek KRRiT prof. dr. hab. inż. Janusz Kawecki, nagroda im. dr. Pawła Stępki została ustanowiona przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz Radę Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jej ideą jest promowanie wartościowych prac tematyce mediów elektronicznych oraz autorów tych publikacji.

Nagroda została ustanowiona jako upamiętnienie tragicznie zmarłego pracownika biura KRRiT, naukowca specjalizującego się w dziedzinie mediów, Pawła Stępki. (PAP)

autor: Olga Łozińska

oloz/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL