Kultura i sztuka po 1989 roku

26.06.2019

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego - od poniedziałku

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego rozpocznie się 1 lipca prezentacją "Naszej klasy" Tadeusza Słobodzianka w reż. Ondreja Spisaka w Teatrze na Woli im. T. Łomnickiego. Podczas Letniego Przeglądu, który potrwa do 28 lipca, na czterech scenach Teatru Dramatycznego pokazane zostaną 34 spektakle.

"Do wyboru 34 tytuły, które zagramy aż 61 razy, w tym 20 z angielskimi napisami. Czwartki dla seniorów, studenckie wtorki, specjalne pakiety wakacyjne i paszporty, w których zbierane pieczątki mogą przynieść nawet 100 proc. rabatu na bilet w nowym sezonie!" - napisała w przesłanej PAP informacji specjalistka ds. PR Teatru Dramatycznego Weronika Doboszyńska.

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego odbywać się będzie na czterech scenach tego teatru - od 1 do 28 lipca.

"Dla tych, którzy mieszkają w Warszawie i okolicach, ale nie wyjeżdżają jeszcze na urlop, dla tych, którzy korzystają z wakacji, by zwiedzić stolicę i chcieliby wybrać się wieczorem do teatru – będziemy grać przez cały miesiąc!" - napisała Doboszyńska.

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego "to szansa na zobaczenie wszystkich premier ostatniego sezonu, a także dawno nie wystawianych spektakli". Będzie można obejrzeć choćby - 6 i 7 lipca - spektakl "Red", który powróci na Scenę im. H. Mikołajskiej w nowej obsadzie – w roli Kena (asystenta Marka Rothko) wystąpi Marcin Wojciechowski.

W ramach lipcowego przeglądu zaplanowano pożegnanie z pięcioma tytułami z repertuaru Teatru Dramatycznego. Ostatni raz obejrzeć będzie można: "Rosyjski kontrakt" (5 lipca na Scenie Przodownik), "Harper" (7 lipca na Scenie na Woli), "Plastiki" (19 lipca na Scenie im. H. Mikołajskiej), "Sinobrodego – nadzieję kobiet" (21 lipca na Scenie na Woli) oraz "Miarkę za miarkę" (28 lipca na Scenie im. G. Holoubka).

Więcej informacji o programie przeglądu na stronie: http://bit.ly/2F5fcIi (PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ mabo/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL