Kultura i sztuka po 1989 roku

12.07.2017

Letnia Filharmonia Aukso od 30 lipca na Suwalszczyźnie

Kompozytor Zygmunt Konieczny, tenor Karol Kozłowski i wiolonczelista Dominik Połoński to gwiazdy 18. Letniej Filharmonii Aukso 2017 na Suwalszczyźnie. Od 30 lipca w Gawrych Rudzie, Suwałkach i Maćkowej Rudzie będzie można wysłuchać pięciu koncertów Aukso Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy.

Tegoroczna Letnia Filharmonia Aukso gościć będzie na Suwalszczyźnie do 3 sierpnia.

18. Letnia Filharmonia Aukso będzie popularyzowała w tym roku twórczość – obchodzącego osiemdziesiąte urodziny - Zygmunta Koniecznego. To kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, twórca piosenki literackiej. Debiutował w krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”. Szerokiej publiczności znany jest jako autor kompozycji do ponad stu filmów fabularnych, telewizyjnych i krótkometrażowych.

Spotkanie z Zygmuntem Koniecznym rozpocznie tegoroczny cykl Letniej Filahrmonii Aukso; 30 lipca poprowadzą je dyrektor festiwalu Justyna Rekść-Raubo oraz Marek Moś.

Potem Aukso Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia zagra koncert dedykowany pamięci rzeźbiarza Alojzego Nawrata. Podczas koncertu w Suwalskim Ośrodku Kultury wystąpi z orkiestrą tenor Karol Kozłowski. Następnego dnia w tym samym miejscu będzie można wysłuchać koncertu kameralnego z muzyką Zygmunta Koniecznego w wykonaniu Orkiestry Aukso.

2 sierpnia w kościele w Gawrych Rudzie Aukso zagra koncert z wiolonczelistą Dominikiem Połońskim. W  programie m.in. muzyka Edvarda Griega, Sławomira Kaczorowskiego oraz Zbigniewa Bargielskiego.

Na zakończenie imprezy 2 sierpnia w sali Suwalskiego Ośrodka Kultury odbędzie się koncert finałowy zespołu Zakopower z Aukso.

Orkiestra z Tych to grupa kameralna, współpracująca z najwybitniejszymi artystami. Z orkiestrą grał m.in. Tomasz Stańko, Leszek Możdżer i Grzegorz Turnau. Na letniej filharmonii był w przeszłości wybitny kompozytor Krzysztof Penderecki.

Letnia Filharmonia Aukso to projekt mający na celu umożliwienie kontaktu ze sztuką oraz edukacją artystyczną grupom społecznym, które ze względu na miejsce zamieszkania - z dala od większych ośrodków - nie mają takich możliwości na co dzień. (PAP)

bur/ agz/

 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL