Kultura i sztuka po 1989 roku

07.03.2018

„Mała Syrena” w Teatrze Miejskim w Gliwicach

Premiera spektaklu „Mała Syrena” według baśni Hansa Christiana Andersena odbędzie się 10 marca w Teatrze Miejskim w Gliwicach.

„To jedna z najciekawszych baśni Andersena, dzieło niejednoznaczne. W naszej realizacji kładziemy z jednej strony nacisk na wierność oryginałowi, z drugiej zaś wyposażamy naszą bohaterkę w dużo emocjonalnej siły i mocny charakter” – powiedziała podczas środowej próby medialnej w Gliwicach reżyserka Martyna Majewska.

Pierwsza wiosenna premiera gliwickiego teatru to spektakl dla dzieci w wieku od siedmiu lat. Pojawią się w nim nowe media, wiele autorskich piosenek i inspirowana podwodnym światem scenografia bazująca na metaforze autorstwa Anny Haudek. Autorem muzyki jest Dawid Majewski.

Martyna Majewska tworzy na pograniczu teatru formy, teatru muzycznego, performance i filmu. Jej najważniejsze realizacje to: „Plama” i „Yemaya. Królowa mórz” we Wrocławskim Teatrze Lalek, „BATORY_trans” we wrocławskim Teatrze Pantomimy im. H. Tomaszewskiego, spektakl na otwarcie Narodowego Forum Muzyki „[muzyka_jest]” oraz „Zrozumieć Giaura” i „Polska 120” w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora. (PAP)

Autor: Anna Gumułka

lun/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL