Kultura i sztuka po 1989 roku

18.11.2017

"Marzenie Nataszy" po raz 100. na scenie łódzkiego Teatru im. Jaracza

We wtorkowy wieczór w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi pokazany zostanie po raz 100. spektakl "Marzenie Nataszy" Jarosławy Pulinowicz w reż. Nikołaja Kolady. Premiera przedstawienia odbyła się w marcu 2013 roku.

O wydarzeniu poinformowała PAP Anna Zgoda z "Jaracza".

"Marzenie Nataszy" to kompilacja dwóch monodramów - "Marzenie Nataszy" i "To ja wygrałam" autorstwa rosyjskiej dramatopisarki Jarosławy Pulinowicz. Opowiada historię dwóch rosyjskich nastolatek, które różni niemal wszystko: pochodzenie, status społeczny, zainteresowania i plany na przyszłość. W przedstawieniu występują Agnieszka Skrzypczak i Karol Puciaty.

Zgoda przypomina, że Skrzypczak za ten spektakl została wyróżniona wieloma nagrodami m.in. Złotą Maską za najlepszy debiut aktorski w sezonie 2012/2013, główną nagrodą na Festiwalu Kolyada-Plays w Jekaterynburgu (Rosja), nagrodą dla młodej aktorki na zabrzańskiej "Rzeczywistości Przedstawionej” czy nagrodą im. Nardellego za najlepszy debiut na scenach dramatycznych w sezonie 2012/2013.

"+Marzenie Nataszy+ zjeździło kawał kraju, a nawet świata. Graliśmy na dalekim Uralu, w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, i w remizie w Piątku. Pokazaliśmy spektakl w 14 polskich miastach i miasteczkach" - mówiła Zgoda.

Jak zapewniła, we wtorek 21 listopada podczas setnego pokazu na widowni zasiądą m.in. reżyser Nikołaj Kolada i Agnieszka Lubomira Piotrowska – tłumaczka literatury rosyjskiej, w tym także dramatów Pulinowicz.

Przedstawienie wystawione zostanie na Małej Scenie. (PAP)

autor: Jacek Walczak

jaw/ son/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL