Kultura i sztuka po 1989 roku

11.01.2019

Nagroda miasta Wilna dla Instytutu Polskiego

Instytut Polski w Wilnie znalazł się w gronie 125 osób oraz instytucji, które w piątek otrzymały nagrody i podziękowania mera Wilna za znaczący wkład w rozwój miasta. Instytut Polski jest jedyną placówką zagraniczną w gronie nagrodzonych.

Instytut został wyróżniony „za wkład w rozwój kulturalny Wilna, promocję polskiej kultury oraz rozwój międzynarodowej współpracy miasta”. Dyrektor Instytutu Marcin Łapczyński odebrał honorowy dyplom z rąk mera Remigijusa Szimasziusa.

Wśród nagrodzonych znaleźli się też m.in.: światowej sławy fotograf Antanas Sutkus, architekci pracujący nad rekonstrukcją placu Łukiskiego w Wilnie, autorzy pomnika Jonasa Basanavicziusa - jednego z ojców niepodległości Litwy - który stanął w Wilnie w listopadzie ubiegłego roku.

Mer podziękował też poszczególnym spółkom państwowym i prywatnym za wsparcie miejskich festiwali i wydarzeń, odnowienie placów i przestrzeni miejskich, organizację imprez kulturalnych, społecznych i sportowych, a także za odważne pomysły, działania i prezenty dla Wilna.

Doroczna ceremonia wręczenia nagród i podziękowań odbyła się w wileńskim Ratuszu.

Z Wilna Aleksandra Akińczo (PAP)

aki/ bjn/ mc/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL