Polska po 1989 roku

03.04.2017 aktualizacja 05.04.2017

Nowi szefowie Redakcji Krajowej PAP

Od 1 kwietnia Redakcją Krajową PAP kieruje red. Piotr Kotomski; jego zastępcą został red. Tomasz Grodecki. Z dniem 1 kwietnia wszedł też w życie nowy regulamin Polskiej Agencji Prasowej, który zmienia jej strukturę organizacyjną.

Piotr Kotomski jest absolwentem Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarz od ponad 10 lat. Zaczynał w TVN24 w Sekcji Dokumentacji i Analiz. Od 2012 roku był sekretarzem redakcji w portalu niezalezna.pl.

Tomasz Grodecki jest wieloletnim dziennikarzem PAP. W zawodzie od kilkunastu lat. Pracował w dziale politycznym PAP. Był korespondentem sejmowym, odpowiadał m.in. za obsługę rządu i MSZ. Autor wielu wywiadów z najważniejszymi osobami w państwie i politykami zagranicznymi.

W nowej strukturze podstawową częścią PAP będzie jednolity pion redakcyjny – Redakcja Naczelna, w którym znajdą się m.in. – dotąd podzielone - redakcje: PAP Media, PAP Biznes i PAP Foto. Ułatwi to skoordynowanie i usprawnienie ich pracy.

W Redakcji Naczelnej działać też będą: Newsroom, Redakcja Krajowa (w ramach której działa m.in. lifestyle'owy PAP Life), Sportowa i Zagraniczna. Trwają prace nad budową nowych redakcji: Multimedialnej, która rozwinąć ma serwis wideo PAP oraz Opinii i Komentarzy. PAP rozwija też serwisy obcojęzyczne, przede wszystkim angielski.

Polska Agencja Prasowa jest jedną z największych w Europie, zatrudnia ponad 370 dziennikarzy. Od ubiegłego roku PAP należy wraz z TVP i Polskim Radiem do mediów narodowych. Zgodnie ze statutem do zadań PAP należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja upowszechnia też stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Prezesem PAP od maja 2016 roku jest Artur Dmochowski. (PAP)

mhr/ eaw/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL