Kultura i sztuka po 1989 roku

23.12.2018

Od środy XI Poznańskie Kolędowanie – Bożonarodzeniowy Festiwal Muzyczny

Cykl koncertów w poznańskich świątyniach, w hali Arena i w innych miejscach, złoży się na rozpoczynające się w środę XI Poznańskie Kolędowanie - Bożonarodzeniowy Festiwal Muzyczny. Wystąpią chóry, zespoły wokalne, zespoły folklorystyczne i rozrywkowe.

W ramach obecnej edycji przedsięwzięcia zaplanowano 16 koncertów, głównie w wykonaniu poznańskich artystów reprezentujących różnorodne dziedziny muzyczne.

Festiwal rozpocznie 26 grudnia koncert kolęd staropolskich w wykonaniu Jacka Kowalskiego i zespołu Monogramista w kościele Franciszkanów. W następnych dniach koncertować i występować będą m.in. Poznańskie Słowiki, Zespół Tańca Ludowego Staropolanie, Poznański Chór Chłopięcy, Chór Męski Arion, Affabre Concinui czy żeński kwartet wokalny BeFour.

Koncerty odbywać się będą nie tylko w świątyniach - Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego wystąpi 7 stycznia w ogrodzie zimowym Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Kulminacją festiwalu będzie koncert specjalny, który odbędzie się 11 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej Arena. Kolędy świata wykonają Kasia Cerekwicka, Kuba Badach, Kasia Moś oraz Mietek Szcześniak i chór TGD.

Jak poinformowała w imieniu organizatorów wydarzenia Joanna Budzińska, w czasie Poznańskiego Kolędowania podczas akcji charytatywnej odbędzie się zbiórka na rzecz Bartłomieja Pankowiaka, chorującego na syndrom Arnolda-Chiariego - chorobę układu nerwowego, która jest wadą wrodzoną tyłomózgowia oraz czaszki.

Organizatorem festiwalu jest Poznański Chór Chłopięcy. Wydarzenie potrwa do 13 stycznia. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ pad/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL