Kultura i sztuka po 1989 roku

22.01.2020

Polska produkcja nagrodzona na festiwalu tańca SzoloDuo

Polska produkcja w wykonaniu dwóch tancerek i choreografek Joanny Woźnej i Magdaleny Kowali została uznana za najlepszy taniec wykonywany w duecie na międzynarodowym festiwalu tańca SzoloDuo – poinformował w środę Instytut Polski w Budapeszcie.

Choreografia Woźnej i Kowali zatytułowana „102 i pół”, opowiadająca o wspólnej drodze życiowej dwóch ludzi, została też wyróżniona nagrodą publiczności.

Festiwal tańca nowoczesnego SzoloDuo, który odbywał się w tym roku już po raz 21., jest organizowany przez fundację Orkesztika, zajmującą się pielęgnowaniem ponadstuletniej węgierskiej tradycji sztuki ruchu. W jury zasiadali węgierscy choreografowie i tancerze oraz polska choreografka Anna Piotrowska.

Wśród partnerów festiwalu była polska Fundacja Rozwoju Tańca EFERTE. (PAP)

mw/ dki/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL