Kultura i sztuka po 1989 roku

10.09.2019

Rozpoczyna się trzecia edycja „Zaczytane Opolskie”

W 23 miejscowościach regionu odbędą się spotkania ze znanymi autorami książek w ramach trzeciej edycji akcji „Zaczytane Opolskie”. Organizatorem projektu jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu.

Jak wyjaśniał na wtorkowej konferencji prasowej Tadeusz Chrobak, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu, celem akcji jest dotarcie do czytelników w małych miejscowościach, pomijanych zwykle podczas organizacji spotkań ze znanymi autorami książek.

"W ciągu ostatnich kilkunastu lat obserwujemy spadek liczby osób, które przeczytały w ciągu roku choćby jedną książkę. Co prawda w ostatnim czasie moda na czytanie książek wraca i to w pokoleniu 20-40-latków, ale zależy nam na dotarciu do czytelnika szczególnie w małych miejscowościach, które są zwykle pomijane przy organizacji spotkań autorskich ze znanymi pisarzami. Dlatego po raz trzeci, przy wsparciu samorządu województwa, organizujemy naszą akcję, podczas której mieszkańcy także mniejszych miejscowości, będą mogli spotkać się i porozmawiać z osobami znanymi z okładek poczytnych książek, ekranów telewizji, czy prasy" - powiedział Chrobak.

W ramach rozpoczynającej się od czwartku akcji zaplanowano 27 spotkań w 23 miejscowościach województwa opolskiego. Wśród gości WBP w Opolu będzie kilkunastu autorów - m.in. Krzysztof Skiba, Piotr Gąsowski, Jakub Ćwiek, Andrzej Pilipiuk, Anna Maruszeczko, Grzegorz Kramer czy Maciej Orłoś. Ostatnie spotkanie w ramach projektu, którego gościem będzie Dorota Masłowska, odbędzie się 15 listopada w siedzibie WBP w Opolu. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/aszw/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL