Kultura i sztuka po 1989 roku

14.10.2019

Ściany życzeń dla Olgi Tokarczuk

Każdy, kto chce odręcznie pogratulować literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk, może to zrobić w Bibliotece Śląskiej i księgarnio-kawiarni Miejscownik w Katowicach. Stanęły tam „Ściany życzeń dla Noblistki”.

W Strefie Otwartej Biblioteki Śląskiej oraz w Miejscowniku pojawiły się specjalne karnety, na których wszyscy mieszkańcy regionu mogą zapisać swoje gratulacje dla Olgi Tokarczuk, a następnie umieścić je na wydzielonych w obu miejscach ścianach. Życzenia można składać do 20 grudnia 2019 r. Potem organizatorzy prześlą je pisarce pocztą.

"Zainteresowanie jest spore, choć niektórzy się wahają, mówią: co ja, zwykły człowiek, napiszę takiej erudytce? Inni jednak nie mają oporów i piszą zwyczajnie: jestem z Pani dumny, dużo szczęścia" - powiedziała w poniedziałek PAP Aneta Satława z Biblioteki Śląskiej.

W czwartek Akademia Szwedzka poinformowała, że Literacką Nagrodę Nobla za rok 2018 otrzymała Olga Tokarczuk "za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia". (PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/ itm/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL