Kultura i sztuka po 1989 roku

05.10.2015 aktualizacja 19.07.2016

Stolica: recitale uczestników Konkursu Chopinowskiego na Grochowskiej

Siedziba Sinfonia Varsovia w Warszawie przy ul. Grochowskiej 272. Fot. PAP/R. Guz Siedziba Sinfonia Varsovia w Warszawie przy ul. Grochowskiej 272. Fot. PAP/R. Guz

Recitale uczestników XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im.Fryderyka Chopina odbywać się będą codziennie od poniedziałku w siedzibie Orkiestry Sinfonii Varsovii.

Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza warszawską publiczność na recitale uczestników XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Koncerty będą odbywały się codziennie o godz. 19.00, od poniedziałku 5 października, do czwartku 15 października, w Auli przy ul. Grochowskiej 272. Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.

„Podobnie jak pięć lat temu, chcemy umożliwić mieszkańcom prawobrzeżnej Warszawy kontakt z uczestnikami Konkursu Chopinowskiego. Zaprosimy kilkunastu, naszym zdaniem najlepiej rokujących artystów, do występów w naszej siedzibie przy Grochowskiej 272” – mówi Janusz Marynowski, Dyrektor Orkiestry Sinfonia Varsovia.

„Każdy, kto z różnych przyczyn nie będzie mógł wysłuchać przesłuchań konkursowych, może przyjechać do nas i wieczorem posłuchać na żywo muzyki Chopina w wykonaniu tych samych artystów. Podobne koncerty zorganizowaliśmy pięć lat temu, przy okazji poprzedniego Konkursu Chopinowskiego – cieszyły się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem!” - dodał Marynowski.

78 młodych pianistów z 20 krajów, w tym 15 Polaków od soboty 3 października bierze udział w I etapie przesłuchań na scenie Filharmonii Narodowej; zakończy się on 7 października. II etap konkursu odbywać się będzie od 9 do 12 października; III etap od 14 do 16. Finał nastapi18-20 października, a ogłoszenie wyników w nocy z 20/21 października. (PAP)

abe/ par/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL