Kultura i sztuka po 1989 roku

24.05.2018

Trwa nabór pomysłów na Ogólnopolską Giełdę Projektów "Animacja + świętowanie"

Ogólnopolska Giełda Projektów "Animacja + świętowanie" Ogólnopolska Giełda Projektów "Animacja + świętowanie"

Autorzy projektów dotyczących świętowania, jego odkrywania i popularyzacji w wymiarze lokalnym czy narodowym; mogą zgłaszać swoje propozycje na Ogólnopolską Giełdę Projektów "Animacja + świętowanie", która odbędzie się w Białymstoku w październiku.

Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne spotkanie animatorów i praktyków kultury. Impreza, organizowana przez Narodowe Centrum Kultury (NCK), odbędzie się po raz ósmy - w tym roku w Białymstoku od 17 do 19 października. Weźmie w niej udział 250 animatorów, zostanie zaprezentowanych 20 najlepszych projektów kulturalnych.

Obecnie trwa nabór projektów, który zakończy się 11 lipca - poinformowali w czwartek na konferencji prasowej organizatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku i Białostockiego Ośrodka Kultury.

Jak wyjaśniła kierowniczka działu szkoleń i profesjonalizacji NCK Magdalena Karowska-Koperwas, tematem przewodnim tegorocznej edycji jest świętowanie. "Chcemy pokazać projekty, w których dotykamy świętowania, takiego świętowania wspólnotowego na bardzo różnych płaszczyznach" - powiedziała. Dodała, że w związku z setną rocznicą chodzi o nawiązanie do świąt narodowych i państwowych, ale organizatorom zależy też na pomysłach dotyczących świętowania rodzinnego, religijnego, lokalnego.

"Ta Giełda będzie wyjątkowa ze względu na to, że Podlaskie jest szczególnie ciekawym regionem (...) przez swoją wielokulturowość taką naturalną, przez wiele zachowanych jeszcze obyczajów, tradycji, nieodkrytych miejsc" - powiedziała Karowska-Koperwas.

W tym roku program wydarzenia zostanie wzbogacony o wizyty studyjne w różnych miejscach w Podlaskiem m.in. Supraślu, Tykocinie, Kruszynianach i Sejnach.

Organizatorzy czekają na przedsięwzięcia już zrealizowane lub będące w trakcie realizacji - w okresie od 1 stycznia 2015 do 31 października 2018 r. Wyniki naboru mają być znane na początku sierpnia. Autorzy wybranych projektów wezmą też udział w warsztatach wystąpień publicznych, bo na giełdzie będą mieli tylko siedem minut by się zaprezentować. Uczestnicy giełdy będą mogli również wziąć udział w warsztatach i spotkaniach podnoszących ich kompetencje. (PAP)

autorka: Sylwia Wieczeryńska

swi/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL