Kultura i sztuka po 1989 roku

12.02.2015 aktualizacja 19.07.2016

W kwietniu 51. edycja Jazzu nad Odrą

Amerykańscy saksofoniści Dave Liebman i Lee Konitz, szwedzki kontrabasista Lars Danielsson czy trębacz Dave Douglas to tylko niektóre z gwiazd 51. edycji festiwalu Jazz nad Odrą, który w kwietniu odbędzie się we Wrocławiu.

Program tegorocznej edycji festiwalu zaprezentowano w czwartek podczas konferencji prasowej w Warszawie.

W tym roku na wrocławski festiwal przyjedzie wraz z zespołem m.in. amerykański saksofonista Dave Liebman. Muzyk, który jest założycielem oraz dyrektorem artystycznym International Association of Schools of Jazz współpracował z takimi ikonami jazzu jak Miles Davis czy Chick Corea.

Przed wrocławską publicznością zaprezentuje się również Amerykanin Lee Konitz. Saksofonista w 1949 r. nagrał z Davisem album „Birth of the Cool”. Gości z USA będą również reprezentowali saksofonista David Sanborn oraz trębacz Dave Douglas. Podczas festiwalu nie zabraknie także reprezentantów europejskiego jazzu. Wystąpi m.in. szwedzki kontrabasista Lars Danielsson.

Tradycyjnie podczas Jazzu nad Odrą miłośnicy gatunku będą mogli wysłuchać koncertów polskich grup i indywidualności jazzowych. Swoje koncerty zapowiedziały m.in. zespoły Tomasza Pruchnickiego, Eweliny Serafin, Artura Dutkiewicza czy Aleksandra Mazura. Specjalne projekty na festiwal przygotowują Leszek Możdżer, który w tym roku objął kierownictwo artystyczne nad festiwalem oraz Wojciech Konikiewicz.

Jazz nad Odrą odbywa się nieprzerwanie od 1964 r. i jest jednym z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-20 kwietnia.(PAP)

pdo/ laz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL