Kultura i sztuka po 1989 roku

26.01.2018

W Legnicy premiera spektaklu „Wierna Wataha”

Spektakl „Wierna Wataha” w reżyserii Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak to najnowsza produkcja Teatru Modrzejwskiej w Legnicy. Premiera przedstawienia odbędzie się w niedzielę.

„Wierna wataha” to opowieść o społeczności niewielkiego miasteczka, która pozorny spokój i bezpieczeństwo zawdzięcza składanej co pokolenie ofierze. Praktykowany od lat rytuał zostaje jednak zakwestionowany.

Jak poinformowała rzeczniczka Teatru Modrzejewskiej w Legnicy Mariola Hotiuk, najnowsza produkcja to szóste autorskie dzieło legnickiego duetu dramatopisarsko-reżysersko-aktorskiego - Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak.

Rzeczniczka podkreśliła, że autorzy wykreowali na scenie świat z pogranicza jawy i złego snu. Jak dodała, spektakl utrzymany jest w klimacie posępnej baśni, a scenografię do niego tworzą m.in. grafiki Justyny Sokołowskiej.

„Atmosferę niesamowitości, którą kryje w sobie już sam tekst i zaskakujące perypetie postaci, spotęguje niecodzienna muzyka, którą stworzy Jacek Hałas we współpracy z debiutującym w roli kompozytora legnickim aktorem Albertem Pyśkiem” - powiedziała rzeczniczka.

Na scenie pojawią się aktorzy znani legnickiej publiczności oraz debiutanci. W jedną z ról wcieli się reżyserka spektaklu Katarzyna Dworak.

Premiera spektaklu „Wierna Wataha” odbędzie się w niedzielę na Scenie Gadzickiego w legnickim Teatrze Modrzejewskiej. (PAP)

autor: Agata Tomczyńska

ato/pdo/ itm/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL