Kultura i sztuka po 1989 roku

06.04.2017

W weekend I Targi Literatury Dziecięcej Przecinek i Kropka w Warszawie

I Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka odbędą się w najbliższy weekend w warszawskim centrum Plac Unii City Shopping. Weźmie w nich udział 50 wystawców. Dla dzieci przygotowano spotkania z autorami, warsztaty, filmy, spektakle teatralne.

W programie targów znalazły się spotkania z blisko dwudziestoma pisarzami i ilustratorami książek dla dzieci. Sylwia Chutnik opowie o tym, jak to jest być pisarką, Dorota Sumińska mówić będzie o zwierzętach, które są bohaterami jej książek, Michał Rusinek, Andrzej Maleszka, Szymon Radzimierski, Yvette Żółtowska-Darska, Cezary Harasimowicz, Marcin Szczygielski przedstawiać będą świat swoich książek dla dzieci.

Goście targów Przecinek i Kropka będą też mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i komiksowych. Rysownik Daniel de Latour i pisarka Justyna Bednarek wprowadzą uczestników warsztatów w świat szukających szczęścia skarpetek ze swojej książki, a bohaterem zajęć z Piotrem Nowackim będzie Smoczek Loczek. Artystyczne zabawy przygotowują Jacek Frąś, komiksiarz, perkusisty zespołu Cool Kids of Death i Bożka Rydlewska, twórczyni pop-upów. Podczas warsztatów prowadzonych przez Wojciecha Mikołuszko dzieci będą miały szansę nie tylko wysłuchać opowieści o badaczach, lecz także samodzielnie przeprowadzić eksperymenty. Zaplanowano też warsztaty społecznego savoir vivre’u, tworzenia teatralnych lalek oraz fotografii cyfrowej dla najmłodszych.

W sobotę wieczorem odbywać się będą projekcje filmów Akademii Dokumentalnej, opowiadające o pielęgnowaniu pasji, pewności siebie, inspiracjach, a także pozytywnym, mądrym stawianiu czoła przeciwnościom (m.in. „Giovanni i jego wodny balet”). Wystąpi też Teatr Lalek Igraszka w spektaklu „Złote Jajko”, podczas którego dzieci dowiedzą się, że ktoś pozornie zły może się stać się dobrym i kochającym.

Pierwszego dnia Targów Przecinek i Kropka – 8 kwietnia, o godz. 13, odbędzie się uroczystość wręczenia nagrody w konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka 2016. W konkursie nominowane były: „Klątwa dziewiątych urodzin” Marcina Szczygielskiego z rysunkami Magdy Wosik, „Praktyczny Pan” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel (ilustracje Adam Pękalski), „Przed Twoim urodzeniem” Rascala z rysunkami autorstwa Mandany Sadat, „Sam w domu” Lotty Olson z ilustracjami Marii Nilsson Thore oraz „Tru” Beaty Kosmowskiej, z ilustracjami Emilii Dziubak.

Organizatorem Targów Przecinek i Kropka jest Empik. (PAP)

aszw/ itm/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL