Kultura i sztuka po 1989 roku

20.06.2017

Wakacyjna oferta Filharmonii Gorzowskiej - nauka gry i "Chopin pod chmurką"

Gmach Filharmonii Gorzowskiej. Fot. PAP/L. Muszyński Gmach Filharmonii Gorzowskiej. Fot. PAP/L. Muszyński

Filharmonia Gorzowska przygotowała na lipiec i sierpień wakacyjną ofertę dla melomanów. W programie m.in. cykl koncertów „Chopin pod chmurką”, warsztaty muzyczne, nauka gry na instrumentach perkusyjnych i występ filharmoników na Przystanku Woodstock.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Filharmonii Gorzowskiej Urszula Śliwińska 16 lipca rozpocznie się cykl koncertów plenerowych odbywających się pod hasłem „Pikniki Chopinowskie”. W każdą kolejną niedzielę do 27 sierpnia, muzycy Filharmonii będą grali na Placu Sztuk przed jej głównym gmachem.

„Co tydzień - od godziny 16. przez około dwie godziny - piękne zielone tereny wokół Filharmonii zamienią się w miejsce wyjątkowego miejskiego pikniku. Będą koce, leżaki, a także kawiarenka, w której serwowane będą słodkości i napoje. Wszystko to przy dźwiękach dobrze znanych i lubianych kompozycji Fryderyka Chopina” - powiedział dyrektor Filharmonii Gorzowskiej Mariusz Wróbel.

Spotkania z muzyką Chopina zwieńczy koncert, który zaplanowano na 10 września w parku Wiosny Ludów w centrum Gorzowa Wlkp.

Kolejną propozycją Filharmonii na letni czas są warsztaty muzyczne dla młodzieży. Mają to być dwa tygodnie muzycznej przygody – od komponowania, po choreografię i przygotowanie sceniczne. Warsztaty będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych.

„Szykujemy także warsztaty sztuki perkusyjnej dla dzieci w wieku 10 do 13 roku życia. Cztery spotkania będą odbywać się od 18 do 27 sierpnia. W programie m.in. zajęcia rytmiczno-ruchowe, tworzenie ekoinstrumentów i zajęcia improwizacji perkusyjnej” – powiedziała rzeczniczka.

Filharmonia Gorzowska będzie też gościem tegorocznej edycji Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Ponad sześćdziesięciu jej muzyków zagra 3 sierpnia na Dużej Scenie festiwalu u boku grającej hard rocka australijsko-amerykańskiej grupy The Dead Daisies.

Centrum Edukacji Artystycznej Filharmonia Gorzowska jest instytucja kultury miasta Gorzowa Wlkp. (PAP)

mmd/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL