Kultura i sztuka po 1989 roku

23.10.2017

Warszawski Teatr Lalka otrzymał Grand Prix festiwalu w Banja Luce

Przedstawienie "Krzesiwo" w reżyserii Jarosława Kiliana z warszawskiego Teatru Lalka otrzymało Grand Prix oraz Nagrodę Specjalną "za kultywowanie tradycji teatru lalkowego" na XVI Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Banja Luce.

O nagrodzie poinformował w poniedziałek PAP Teatr Lalka.

W konkursie festiwalu w Banja Luce zaprezentowano 12 przedstawień, które oceniało jury w składzie: Nikołaj Naumow (reżyser z Petersburga, przewodniczący), Miroslav Radonjić (teatrolog z Nowego Sadu), Mladen Djukić (wykładowca animacji lalek z Banja Luki).

Premiera "Krzesiwa" wg baśni Hansa Christiana Andersena, w adaptacji Hanna Januszewskiej, odbyła się 29 października 2016 r. Reżyserem przedstawienia jest dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Lalka w Warszawie. Muzykę skomponował Grzegorz Turnau, a autorem scenografii jest Robert Czajka.

W spektaklu występują: Bartosz Budny (gościnnie), Michał Burbo, Beata Duda-Perzyna, Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Roman Holc, Aneta Jucejko-Pałęcka, Agnieszka Mazurek, Tomasz Mazurek, Wojciech Pałęcki, Wojciech Słupiński oraz Milena Gąsiorek, Weronika Wachowska, Julia Pałęcka.

"To poetycka opowieść o odwadze w dążeniu do spełnienia marzeń, miłości i sile wyobraźni. Śpiewogra została zrealizowana w planie lalkowym. W scenografii do spektaklu wykorzystano motywy wycinanek Hansa Ch. Andersena" - napisano na stronie teatru.

Spektakl będzie można obejrzeć 25 i 26 listopada br. w Teatrze Lalka. (PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

edytor: Paweł Tomczyk

gj/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL