Kultura i sztuka po 1989 roku

25.06.2016 aktualizacja 19.07.2016

Zmarł scenograf Adam Kilian

Polski scenograf Adam Kilian zmarł w sobotę w wieku 93 lat - poinformował PAP Teatr Lalka, z którym artysta był związany od 1951 r. O śmierci powiadomiła Teatr córka Kiliana.

Jak poinformował Teatr Lalka, Adam Kilian jest autorem 323 zrealizowanych scenografii. Historycy zaliczają jego twórczość do kierunku zwanego folkloryzmem, wywodzącego się z tradycji Stanisława Wyspiańskiego i Wincentego Drabika.

Zajmował się także scenografią telewizyjną, projektował plakaty i pocztówki. Jest twórcą projektów filmów animowanych rysunkowych i lalkowych.

Był laureatem wielu nagród. (PAP)

mww/ mag/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL