Aby upamiętnić ofiary Holokaustu, dołączyliśmy do Światowego Kongresu Żydów i milionów ludzi na całym świecie w kampanii #WeRemember, aby przypomnieć światu, co może się stać, gdy nienawiść może się rozwijać w sposób niepohamowany - napisała w piątek na Twitterze Ambasada RP w Berlinie.
We wpisie podkreślono, że pamięć o Holokauście musi być chroniona. Na dołączonym zdjęciu widzimy ambasadora RP Dariusza Pawłosia i pracowników polskiej placówki dyplomatycznej trzymających kartki z napisem #WeRemember (Pamiętamy). https://twitter.com/PLinDeutschland/status/1618882254985658369
"Aby upamiętnić ofiary Holokaustu, dołączyliśmy do Światowego Kongresu Żydów i milionów ludzi na całym świecie w kampanii #WeRemember, aby przypomnieć światu, co może się stać, gdy nienawiść może się rozwijać w sposób niepohamowany" - napisała w piątek na Twitterze Ambasada RP w Berlinie.
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu został ustanowiony przez ONZ, by uczcić pamięć 6 milionów Żydów zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Jego datę wyznaczono na 27 stycznia, rocznicę wyzwolenia przez Armię Czerwoną w 1945 roku niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.
Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)
bml/ mms/