Dzisiaj prezentujemy nasze najmłodsze dziecko; serwis wygląda naprawdę dobrze, zarówno od strony estetycznej, jak i użytkowej - powiedział w czwartek prezes Polskiego Radia S.A. Jacek Sobala podczas prezentacji nowego portalu „Polska Niepodległa”.
Polskie Radio z okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległości uruchomiło nową stronę internetową poświęconą odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. Serwis skupia unikatową, różnorodną i nowatorską aktywność radiową stworzoną wspólnie przez dziennikarzy wszystkich programów Polskiego Radia, Portal PolskieRadio.pl oraz Archiwum Polskiego Radia.
"Dzisiaj prezentujemy nasze najmłodsze dziecko. Serwis wygląda naprawdę dobrze, zarówno od strony estetycznej, jak i użytkowej" - powiedział w czwartek prezes Polskiego Radia S.A. Jacek Sobala podczas prezentacji nowego portalu "Polska Niepodległa".
"Jest to połączenie dwóch chyba najważniejszych przedsięwzięć, czyli z jednej strony - prezentacja archiwaliów Polskiego Radia, a z drugiej strony - wszystkiego tego, co Polskie Radio tworzy w związku z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości" – podkreślił.
W trakcie konferencji w Studiu im. Władysława Szpilmana w Warszawie prezes Sobala przypomniał, że Polskie Radio "już od początku roku prezentuje serie nowych audycji, które nawiązują do obchodów setnej rocznicy listopadowych wydarzeń".
Jak poinformowała szefowa Zespołu ds. Obchodów 100-lecia Niepodległości w Polskim Radiu Małgorzata Zalewska, "platformą skupiającą tę obszerną, różnorodną i nowatorską aktywność radiową stała się strona www.niepodlegla.polskieradio.pl."
"Serwis zawiera obrazy historii, ludzi, wydarzeń, zjawisk i refleksji o stuleciu naszej niepodległości. To teksty, wspomnienia, reportaże, relacje świadków, galerie filmów i fotografii. To nieznane dokumenty, unikatowe zapisy dźwiękowe, archiwalia radiowe, dawne zdjęcia i współczesne nagrania wideo" – wyjaśniła.
Podczas konferencji przypomniano, że Polskie Radio proponuje słuchaczom także spotkania z dziennikarzami i zaproszonymi gośćmi podczas cyklicznych, plenerowych wydarzeń w miejscach symbolicznych dla polskiej Niepodległości.
Więcej informacji na stronie portalu www.niepodlegla.polskieradio.pl. oraz w prezentacji pod adresem: https://we.tl/jfD4MrF3tm. (PAP)
autor: Grzegorz Janikowski
gj/ wj/