Polska po 1989 roku

28.09.2019

16 litrów krwi od dawców w ramach akcji „Sto litrów krwi na 100-lecie policji” w Dzierżoniowie

16 litrów krwi oddali honorowi dawcy – w większości mundurowi – w akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi i Klub HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. To element obchodów 100-lecia powołania policji państwowej.

Komisarz Marcin Ząbek z KPP w Dzierżoniowie poinformował, że krew oddało 35 osób a w akcji uczestniczyli nie tylko policjanci, ale też inni chętni do niesienia pomocy.

„To akcja oddawania krwi w związku z całorocznymi obchodami 100-lecia powołania policji państwowej, a jej hasło brzmi +100 litrów krwi na stulecie policji+. Jej organizatorem było Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi i Klub HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, którego prezesem jest emerytowany funkcjonariusz Bolesław Pankowski. Poza liczną grupą policjantów, w akcji wzięła udział grupa młodzieży z Zespołu Szkół nr 3, I LO z Dzierżoniowa, a także funkcjonariusze Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie i inni krwiodawcy” - powiedział Ząbek. (PAP)

autor: Roman Skiba

ros/ mmu/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL