Inne

03.06.2018

Dwukrotny mistrz olimpijski Y. Hanyu przekazał muzeum w Lozannie rękawiczki

Japończyk Yuzuru Hanyu, który zdobył złote medale zimowych igrzysk w Soczi i Pjongczangu w łyżwiarstwie figurowym w rywalizacji solistów przekazał część stroju sportowego - rękawiczki do Muzeum Olimpijskiego w Lozannie.

23-letni Hanyu jest pierwszym łyżwiarzem od 66 lat, który zdołał zdobyć tytuł w dwóch kolejnych igrzyskach. Po raz ostatni dokonał tego Amerykanin Richard Button - triumfował w Sankt Moritz w 1948 i w Oslo w 1952 r.

Z prośbą o przekazanie pamiątki zwrócili się do Japończyka przedstawiciele muzeum po tym, jak w Korei Południowej wywalczył ponownie mistrzostwo.

Memorabilia przekazali wcześniej także inny wybitni sportowcy z Kraju Kwitnącej Wiśni - maratonka Naoko Takahashi (złoto w Sydney 2000), gimnastyk Kohei Uchimura (złoto w wieloboju indywidualnym w Londynie 2012 i indywidualnym oraz drużynowym w Rio de Janeiro 2016) oraz skoczek narciarski Noriaki Kasai (srebro w Soczi), który w Pjongczangu po raz ósmy wystartował w zimowych igrzyskach (debiutował w Albertville w 1992 r.) i stał się rekordzistą oraz jedynym sportowcem z takim dorobkiem. (PAP)

olga/ sab/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL