Inne

22.05.2018

„Mercedesem po Wiśle Classic Days” - impreza z udziałem zabytkowych aut w czerwcu

Jubileuszowa, 15. edycja automobilowego zlotu „Mercedesem po Wiśle Classic Days” odbędzie się w Płocku (Mazowieckie) od 15 do 17 czerwca. W tym roku w imprezie weźmie udział ok. 90 samochodów tytułowej marki, które zostały wyprodukowane w latach 1930-90.

Jedną z atrakcji będzie specjalna prezentacja mercedesa 220 SEb coupe z 1964 r., który najpierw zaparkuje na barce, a następnie wypłynie na Wisłę. „To model, który uczestniczył we wszystkich edycjach imprezy” – powiedział PAP Maciej Kulas, pomysłodawca „Mercedesem po Wiśle Classic Days” i komandor zlotu.

Jak wyjaśnił, na automobilowej paradzie, która jest tradycyjnym elementem imprezy, zobaczyć będzie można zarówno zabytkowe, jak i współczesne modele – wśród nich będą np. mercedes 170 V cabriolet b z 1937 r. oraz mercedes 300 D Adenauer z 1956 r. „W imprezie wezmą udział załogi z Polski, ale także z Holandii, skąd przyjedzie mercedes 300 CE – 24 V cabrio” – dodał Kulas.

Podczas tegorocznej edycji „Mercedesem po Wiśle Classic Days” klasyczne auta, w tym także te najstarsze, wjadą na ul. Tumską, pasaż w sąsiedztwie najstarszej części Płocka, gdzie zaplanowano statyczną prezentację pojazdów. Tam też odbędzie się koncert zespołu Farben Lehre. W programie przewidziano również uroczystą galę połączoną z rozdaniem nagród.

Pierwszy zlot „Mercedesem po Wiśle” odbył się w 2004 r. Jego organizator, Maciej Kulas, sam kolekcjonuje samochody, ale także ich modele - posiada ok. 9 tys. miniaturowych aut. To jeden z największych takich zbiorów w Polsce. W 2013 r. Kulas został laureatem plebiscytu na tytuł Płocczanina Roku. (PAP)

mb/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL