Europa i świat po 1989 roku

01.04.2017

Pierwszy w Iranie międzynarodowy bieg maratoński od 1979 roku

W przyszłym tygodniu w Teheranie odbędzie się pierwszy od islamskiej rewolucji w 1979 roku międzynarodowy bieg maratoński. Mimo napiętych stosunków politycznych na starcie mają stanąć także lekkoatleci z USA i Arabii Saudyjskiej.

Takie informacje podała miejscowa stacja telewizyjna IRIB.

Do rywalizacji dopuszczone zostaną także kobiety, ale pod warunkiem, że dostosują się do wymogów "estetycznych". To oznacza, że muszą mieć zasłonięte włosy, koszulkę z długim rękawem oraz spodnie.

Bieg zostanie rozegrany w trzech kategoriach: na 10 km, na 21 km i w maratonie. Nagrody finansowe wynoszą między 470 a 2300 euro. (PAP)

mar/ giel/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL