Inne

08.10.2018

PKP Intercity świętuje odzyskanie niepodległości

Bbiało-czerwone lokomotywy z okolicznościową grafiką. Bbiało-czerwone lokomotywy z okolicznościową grafiką.

PKP Intercity włączyło się w tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Po torach już jeżdżą biało-czerwone lokomotywy z okolicznościową grafiką, a na profilach społecznościowych PKP Intercity trwa konkurs.

Od 5 października każdy chętny może wziąć udział w konkursie organizowanym przez PKP Intercity. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu zdjęć lub przygotowaniu filmów pokazujących pomysły na świętowanie niepodległości.

W ramach obchodów zbliżającego się święta przewoźnik m.in. we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną w trakcie dwóch ostatnich weekendów września zorganizował zwiedzanie z przewodnikiem miejsc bezpośrednio związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Takie spacery odbyły się w  Gdyni, Krakowie, Poznaniu oraz Warszawie.

Dzięki PKP Intercity barwy narodowe widoczne są także na torach. Kursuje po nich 20 lokomotyw ozdobionych okolicznościową, biało-czerwoną grafiką, ukazującą sposoby świętowania niepodległości przez Polaków. Ten tabor wykorzystywany jest do obsługi połączeń w całej Polsce i za granicą.

Dodatkowo 60 EZT-ów, czyli pociągów zespolonych – Pendolino, Flirt3 oraz Pesa Dart, zostało udekorowanych naklejkami programu "Niepodległa". Jest nią cyfrowo odświeżony rękopis Józefa Piłsudskiego.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ skr/ 
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL