Europa i świat po 1989 roku

16.02.2019

Pokaz świetlny na wodzie zainaugurował karnawał w Wenecji

Sugestywny pokaz świetlno-dźwiękowo-taneczny na wodzie rozpoczął w sobotę karnawał w Wenecji. Widowisko, które zgromadziło tysiące ludzi, miało zaczerpnięty z Szekspira tytuł „To pewnie wina Księżyca” i nawiązywało do 50. rocznicy lądowania człowieka na Srebrnym Globie.

Woda weneckiego kanału Cannaregio zamieniła się w wyjątkową scenę, na której występowali tancerze, akrobaci, artyści prezentujący na łodziach nadzwyczajne efekty świetlne.

Spektaklowi towarzyszyły nadzwyczajne, jak zawsze, środki bezpieczeństwa, a także dyskusje na temat zapowiedzianej przez władze Wenecji opłacie w wysokości kilku euro za wstęp do miasta, która ma obowiązywać od maja tego roku.

Miasto nad Canal Grande przeżywa w ten weekend prawdziwe oblężenie; przybyli turyści z całego świata.

W niedzielę 24 lutego odbędzie się najbardziej spektakularne wydarzenie weneckiego karnawału, czyli Lot Anioła - zjazd młodej wenecjanki na linie z dzwonnicy na placu Świętego Marka. (PAP)

sw/ kar/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL