Polska po 1989 roku

21.04.2018 aktualizacja 23.04.2018

Powstała "Niemapa" Szczecina

Szczecińska "Niemapa" Szczecińska "Niemapa"

Szczecin dołączył do miast, które mają swoją "Niemapę" – ilustrowany przewodnik po atrakcjach turystycznych. Premiera wydawnictwa odbędzie się w sobotę.

"Niemapa" to seria ilustrowanych przewodników dla rodzin. Celem autorów było zachęcenie do aktywnego zwiedzania miasta poprzez gry, zagadki i wyzwania.

"To absolutnie niesamowite, że w samym środku miasta można zobaczyć bieliki albo wędkować, tu po prostu czuje się wspaniałą przestrzeń i kombinację natury i miasta - idealną dla rodzin" – powiedziała w czwartek dziennikarzom jedna z autorek "Niemapy" Joanna Studzińska.

W szczecińskim przewodniku znalazły się główne zabytki miasta, jak Wały Chrobrego czy Zamek Książąt Pomorskich, nowsze atrakcje – budynek filharmonii i Centrum Dialogu Przełomy, ale także m.in. trzy dźwigi portowe zwane przez mieszkańców "dźwigozaurami", którym na "Niemapie" można nadać imiona.

"My szczecinianie kochamy to miasto i chcemy tą miłością zarażać wszystkich, którzy tu przyjeżdżają. Tego typu propozycja pozwoli zwrócić uwagę na pewne smaki miasta, na pewne miejsca, które mają jakąś historię do opowiedzenia" – powiedział zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska.

Szczecińska "Niemapa" będzie dostępna bezpłatnie w trzech językach – polskim, angielskim i niemieckim w Centrach Informacji Turystycznej i podczas wydarzeń organizowanych przez magistrat. Jej premiera odbędzie się w sobotę 21 kwietnia podczas imprezy "Miasto Ogród". Do tej pory powstały ilustrowane przewodniki m.in. dla Łodzi, Warszawy, Poznania, Lublina i Kielc. Do końca roku mają powstać jeszcze "Niemapy" Zabrza, Gdańska i Tychów. Ilustracje stworzyło studio Ładne Halo. Autorzy podkreślają, że miejsca, które zostaną umieszczone w przewodnikach wybierają wspólnie z mieszkańcami.(PAP)

autorka: Elżbieta Bielecka

edytor: Jacek Ensztein

emb/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL