Inne

29.10.2019 aktualizacja 15.11.2019

Skórzany kombinezon Olivii Newton-John z musicalu „Grease” na aukcji

W najbliższych dniach trafi na aukcję obcisły czarny skórzany kombinezon, w którym wystąpiła razem z Johnem Travoltą w filmowym musicalu „Grease” z 1978 r. 71-letnia obecnie australijska aktorka Olivia Newton-John. Dochód z aukcji ma wesprzeć chorych na raka.

Kombinezon, jak wspomina Newton-John, był tak ciasny, że puścił w nich na planie zamek błyskawiczny i trzeba było go naprędce wymienić.

Strój ten posłużył, razem z makijażem i odpowiednią fryzurą, do przekształcenia grzecznej uczennicy szkoły średniej w seksowną Sandy Olson, która wykonała z Travoltą przebój "You're the One That I Want".

Przedstawiciel domu aukcyjnego Julien's w Beverly Hills oświadczył, że spodziewa się, iż kombinezon uzyska cenę w granicach 200 tys. dolarów.

Newton-John, która walczy z rakiem piersi, postanowiła sprzedać jeszcze 500 innych rekwizytów z filmu i innych przemiotów, aby zebrać pieniądze na jej centrum rehabilitacji chorych na raka w Australii.

Wśród tych przedmiotów znajduje się oryginalny egzemplarz z tekstem jej roli w musicalu, różowa suknia, w której wystąpiła na premierze "Grease" w Los Angeles i szyty na miarę żakiet, jaki nosiła w filmie.

Aktorka ujawniła, że selekcja przedmiotów na aukcję pochłonęła jej dużo czasu, ale rozstaje się z nimi bez żalu. "Z biegiem lat, zwłaszcza po pewnych przejściach, dochodzi się do wniosku, że rzeczy nie są czymś ważnym" - powiedziała.

Newton-John już po raz trzeci zmaga się z rakiem, który po raz pierwszy zdiagnozowano u niej w 1992 r. Dzięki jej staraniom powstał w Melbourne Olivia Newton-John Cancer Wellness and Research Centre zajmujący się rehabilitacją zarówno fizyczną jak i psychiczną chorych na nowotwory. (PAP)

jm/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL