Inne

09.01.2018

VI Światowy Festiwal Morsowania w Kołobrzegu już w weekend

VI Światowy Festiwal Morsowania w Kołobrzegu rusza w najbliższy piątek. W trzydniowej imprezie weźmie udział ponad 500 morsów obojga płci z Polski i zagranicy. Najwięcej miłośników morsowania pojawi się na finałowej niedzielnej kąpieli w Bałtyku, na którą wciąż można się zapisać.

Uczestnicy będą mieli możliwość korzystania z sauny, gorących kąpieli w beczkach i ruskiej bani. Specjalnie dla nich zaplanowano też wykład, którego tematem będzie zdrowy styl życia. W programie Festiwalu są także: Neptunalia, pokazy surfingu i Bal Morsów.

W piątek o godz. 16:30 z plaży przy molo morsy wejdą do Bałtyku. Kąpiel ma być efektowna, bo towarzyszyć jej będą iluminacje świetlne. Molo w tym czasie pozostanie otwarte i to z niego widok na oświetloną kąpiel powinien robić największe wrażenie na ewentualnej publiczności. Jednak to na niedzielę planowana jest największa pod względem liczebności kąpiel, poprzedzona paradą morsów, zmierzających na plażę przy molo z Kamiennego Szańca.

Prezes Kołobrzeskiego Klubu Morsów Łukasz Zięba szacuje, że w niedzielę w zimnym Bałtyku w Kołobrzegu wykąpie się ok. 1000 morsów obojga płci.

Poinformował też PAP, że po raz pierwszy podczas Festiwalu odbędą się Zimowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking. Marsz z kijkami planowany jest na sobotę. Rozpocznie się o godz. 9 i jego pięciokilometrowa trasa wytyczona została częściowo po samej plaży, a częściowo przyplażowymi alejkami.

Kołobrzeska impreza to na Pomorzu środkowym druga pod względem liczebności. Drugi tego rodzaju zlot miłośników morsowania i największy w Polsce odbywa się w niedalekim Mielnie. W tym roku XV Międzynarodowy Zlot Morsów planowany jest na 9-11 lutego. (PAP)

autor: Inga Domurat

ing/ jw/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL