Inne

25.05.2019

W sobotę rusza poznańska nocna linia turystyczna z zabytkowymi autobusami

W sobotę odbędzie się pierwszy kurs nocnej linii turystycznej nr 200. O godz. 21.00 z przystanku Zeylanda wyruszą na trasę dwa autobusy – Ikarus 260 oraz Ikarus 280. Na inauguracyjnym kursie pasażerom będą towarzyszyli przewodnicy, którzy podczas podróży opowiedzą o historii Poznania.

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, w sezonie 2019 oprócz tradycyjnych nocnych przejażdżek historyczną "bimbą" (tramwajem w gwarze poznańskiej) w wybrane dni będą organizowane wieczorne kursy dawnymi autobusami. Pierwszy z nich odbędzie się w sobotę.

Członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych (KMPS) wskazali, że będzie to kurs wyjątkowy, "związany ze zdobyciem przez autobus MPK Poznań pierwszego miejsca w kategorii najpiękniejszego autobusu na ubiegłotygodniowym zjeździe ikarusów w Cottbus".

Delegacja złożona z przedstawicieli MPK Poznań i KMPS w minioną sobotę reprezentowała Poznań na 6. Międzynarodowym Zlocie Ikarusów. Autobus należący do MPK Poznań, zabytkowy Ikarus 260.04 nr taborowy 1735, zdobył uznanie publiczności, uzyskując tytuł najpiękniejszego spośród innych zabytkowych autobusów z Czech, Węgier i Niemiec.

Na inauguracyjnym kursie pasażerom będą towarzyszyli przewodnicy miejscy, którzy podczas podróży opowiedzą o historii Poznania. Kurs zabytkowym pojazdem rozpocznie się z przystanku Zeylanda, przy starym zoo na ul. Zwierzynieckiej w Poznaniu o godz. 21.00.

Bilety na przejazd można będzie kupić na miejscu, za gotówkę. W trakcie przejazdu planowana jest także przerwa na wykonanie pamiątkowego zdjęcia. (PAP)

Autor: Anna Jowsa

ajw/ joz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL