Polska po 1989 roku

24.09.2018

W Urzędzie Skarbowym znaleziono dokumenty z lat 30 i 40. XX w.

Podczas remontu budynku Urzędu Skarbowego w Elblągu znaleziono dokumenty i gazety pochodzące z lat 30 i 40. XX w. - poinformowała PAP rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie Renata Kostowska.

Kostowska poinformowała, że do odkrycia starych dokumentów i gazet doszło podczas wymiany stolarki okiennej w Urzędzie Skarbowym w Elblągu. Znaleziono je w nadprożu okiennym jednego z okien na parterze budynku.

"Ekipa remontowa podczas prac budowlanych natknęła się na historyczne dokumenty z lat 30-tych i 40-tych ubiegłego wieku. Były to między innymi formularze, fragmenty dokumentów, gazety – wszystko w języku niemieckim" - poinformowała Kostowska i dodała, że dokumenty przeleżały w tak nietypowym miejscu kilkadziesiąt lat, a mimo to ich stan jest "zadziwiająco dobry".

Całość znaleziska pracownicy skarbówki przekazali do Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu gdzie zajmą się nimi specjaliści.

"Dokumenty będą oczyszczone i odczytane, dzięki czemu będzie wiadomo, czego dotyczą dokumenty i jaka wiąże się z nimi historia" - dodała Kostowska. (PAP)

autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL