Na placu przed kościołem św. Józefa w Gdańsku stanęła przygotowana przez IPN wystawa pn. „+Domy płoną, kobiety krzyczą, zabawili się do woli+. Armia Czerwona w województwie gdańskim w 1945 roku”. Ekspozycja została otwarta w przededniu 76. rocznicy sowieckiej zbrodni, jakiej dokonano w tej świątyni.
2,5 mln zł wyda miasto Gdańsk na pomoc finansową dla sześciu instytucji kulturalnych, m.in. Teatru Wybrzeże, Opery Bałtyckiej i Muzeum Narodowego. Uchwałę w tej sprawie podjęli w czwartek radni miejscy.
Monika Kaźmierczak - carillonistka miejska, ks. prałat Ireneusz Bradtke - proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Gdańsku i dziennikarski duet Dorota Karaś i Marek Sterlingow otrzymali Nagrody Miasta Gdańska Splendor Gedanensis. Mecenasem Kultury za 2020 rok została Stocznia Cesarska Development.
11 lutego Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku zostanie ponownie otwarte dla gości. Placówka będzie czynna cztery dni w tygodniu – od czwartku do niedzieli. Odwiedzającym udostępniona zostanie wystawa stała oraz wystawa czasowa pt. „Sierpień’80. Bez strachu, ale z rozwagą”.
W symbolicznym geście solidarności z Białorusinami wybrane obiekty miejskie w Gdańsku – m.in. fontanna Neptuna i Pomnik Poległych Stoczniowców – zostaną w niedzielę podświetlone w kolorach biało-czerwono-białych – informuje magistrat.
Jesteśmy gotowi na ponowne otwarcie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku od 12 lutego. Tego dnia chcemy zaprosić melomanów na godz. 19.00 na pierwszy koncert – mówi w piątek PAP Łukasz Rudziński, specjalista ds. public relations instytucji.