Światowej sławy dyrygent Marc Minkowski otrzymał w piątek w Paryżu srebrny medal Gloria Artis, przyznany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego. W imieniu ministra artystę odznaczył ambasador Polski we Francji Tomasz Orłowski.
Aktorzy: Piotr Fronczewski i Mariusz Bonaszewski zostali odznaczeni medalem Gloria Artis przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego na poniedziałkowej gali wręczenia nagród Teatru Polskiego Radia. Wielkim Splendorem uhonorowani zostali: Mariusz Bonaszewski i Maria Pakulnis. Fronczewski otrzymał Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Bonaszewski został wyróżniony Brązowym Medalem.
Krytyk i historyk sztuki prof. Andrzej Turowski został w środę odznaczony złotym medalem Gloria Artis. Wiceminister kultury Małgorzata Omilanowska, która wręczała odznaczenie mówiła, że "to wyraz wdzięczności dla profesora Turowskiego za wszystkie jego dokonania".
Dyrygent Andrzej Straszyński, choreograf Emil Wesołowski oraz aktorzy Jerzy Radziwiłowicz, Roman Kłosowski i Dorota Stalińska znaleźli się wśród artystów i historyków, których minister kultury odznaczył w środę w Warszawie medalami "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
Sądecki skrzypek ludowy Franciszek Kurzeja odebrał w piątek Medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis. Gala wręczenia odznaczenia była połączona z promocją „Słownika gwary górali łąckich” Moniki Kurzei i promocją monografii „Łącko i Gmina Łącko” pod redakcją prof. Juliana Dybca.
Prof. Piotr Skubiszewski - jeden z najwybitniejszych polskich historyków sztuki - został uhonorowany w piątek przez wiceministra kultury Piotra Żuchowskiego złotym medalem Gloria Artis. Wręczono też srebrne i brązowe medale oraz odznaki.
2011-04-19 (PAP) - Minister kultury Bogdan Zdrojewski odznaczył we wtorek złotym medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis" austriackiego pianistę Rudolfa Buchbindera. Medal otrzymała także dyrektor generalna festiwalu beethovenowskiego Elżbieta Penderecka.
2011-02-13 (PAP) - Największe przeboje Violetty Villas będzie można usłyszeć w poniedziałek w Kielcach, podczas koncertu jubileuszowego z okazji 50-lecia działalności artystycznej piosenkarki. Artystka zostanie uhonorowana srebrną Glorią Artis, przyznawaną przez ministra kultury.