Blisko 3 mld 440 mln euro przeznaczonych będzie w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020 na wsparcie polskiej edukacji, w tym na szkolnictwo wyższe - poinformowała wiceminister edukacji Ewa Dudek. Dodała, że trwają negocjacje dotyczące podziału tej kwoty.
W październiku będzie gotowy zbiór 50 przykładowych zadań do ustnego egzaminu maturalnego z języka polskiego - poinformowała w czwartek w Sejmie wiceminister edukacji Joanna Berdzik. Wiosną przyszłego roku dotychczasową prezentację zastąpi właśnie egzamin.
Od 1 września dla wszystkich uczniów w Polsce dostępna będzie interaktywna wersja nowego elementarza przygotowana na podstawie wprowadzonego do szkół przez Ministerstwo Edukacji Narodowej podręcznika pt. „Nasz Elementarz” - poinformowali jego twórcy.
11 413 publicznych i 632 niepublicznych szkół podstawowych zamówiło bezpłatne rządowe podręczniki "Nasz elementarz" dla pierwszoklasistów - wynika z przesłanej PAP informacji resortu edukacji. Darmowych podręczników nie zamówiło 52 publicznych podstawówek.
52,2 tys. osób obejrzało w internecie drugą część przygotowywanego przez MEN podręcznika dla klas I szkół podstawowych zatytułowanego "Nasz elementarz", przesłano też 1127 opinii na temat jej zawartości - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka resortu Joanna Dębek.
Sejm znowelizował ustawę o oświacie dotyczącą podręczników szkolnych. Nowela przewiduje, że od września 2014 r. z bezpłatnych podręczników korzystać będą uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych, a od 2017 r. wszyscy uczniowie podstawówek i gimnazjów.
Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska podpisała w piątek decyzję o dopuszczeniu do użytku szkolnego pierwszej części przygotowywanego na zlecenie MEN podręcznika dla klas pierwszych szkół podstawowych "Nasz elementarz". Tego samego dnia rozpoczęto druk.
Pierwsza część podręcznika "Nasz Elementarz", przygotowanego na zlecenie MEN, trafiła w czwartek do konsultacji - poinformowała minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska. Z bezpłatnego podręcznika od września będą korzystać uczniowie I klas szkół podstawowych.
W niektórych szkołach podłączenie szybkiego łącza internetowego jest zbyt kosztowne, w innych są problemy z siecią Wi-Fi, a nauczyciele używają technologii informacyjno-komunikacyjnych jako dodatek do tradycyjnego nauczania - wynika ze sprawozdania z pilotażu programu "Cyfrowa szkoła".