Sejm w 40. rocznicę protestów z 25 czerwca 1976 r. w Radomiu, Ursusie i Płocku złożył hołd demonstrantom oraz ofiarom represji i ich rodzinom. Uchwałę w tej sprawie posłowie przyjęli w czwartek przez aklamację. Podczas głosowania w Sejmie obecni byli uczestnicy wydarzeń czerwca 1976 r.
W ramach obchodów Czerwca’76 w poniedziałek wypłynęła z Płocka tratwa „Wolność”, która Wisłą dotrze do Warszawy na niedzielne uroczystości 40. rocznicy protestów robotniczych w Ursusie. Rejs rozpoczęła czteroosobowa załoga.
Robotnicy Płocka, Radomia i Ursusa stanęli w obronie swojej godności, która polega na możliwości godziwego życia i pracy - powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda podczas płockich obchodów 40. rocznicy wystąpień robotniczych z czerwca 1976 r.