W niedzielę mija 40 lat od ustanowienia rekordu Polski w biegu na 100 m przez Mariana Woronina. Najszybszy człowiek w historii krajowego sprintu wciąż czeka na następcę, a także na odnowienie stadionu Skry w Warszawie, gdzie 9 czerwca 1984 pokonał ten dystans w czasie 10,00.
85 lat temu, 31 lipca 1932 roku w Los Angeles Janusz Kusociński został mistrzem olimpijskim w biegu na 10 000. Stanął na najwyższym stopniu podium, które po raz pierwszy weszło do sportowej tradycji właśnie od tych igrzysk.
Lekkoatleta, promotor biegania i ceniony dziennikarz Tomasz Hopfer ma swoją aleję w miejscu, gdzie spędził lata młodości. W Konstancinie-Jeziornej jego imię nadano ścieżce zdrowia, a pierwszy bieg na tej trasie wygrał Fabian Florek z Józefosławia koło Piaseczna.
Włoski przewoźnik kolejowy Trenitalia zapowiedział, że zaprezentowany ostatnio nowy szybki pociąg, który w przyszłym roku połączy stolicę z Mediolanem, będzie nosił imię słynnego sprintera Pietro Mennei, podobnie jak czerwcowy mityng Golden Gala w Rzymie.
Sto lat temu Amerykanin Donald Lippincott uzyskał w igrzyskach olimpijskich w Sztokholmie na 100 m czas 10,6. To pierwszy oficjalny rekord świata na tym dystansie. Obecny wynosi 9,58 i od sierpnia 2009 roku (Berlin) należy do Jamajczyka Usaina Bolta.