Muzeum w Rybniku zaapelowało do mieszkańców o przekazywanie pamiątek produkcyjnych po nieistniejącej już Hucie Silesia (znanej niegdyś m.in. z emaliowanych naczyń). Poszukiwane są wytworzone tam emaliowane garnki, malowane imbryki i inne przedmioty.
Do jednego z najbardziej reprezentacyjnych budynków w Zabrzu - zbudowanego ponad 100 lat temu gmachu byłej dyrekcji huty Donnersmarcków – wprowadzili się miejscy radni. To jeden z ostatnich etapów trwającego od 2011 r. urządzania tam nowego ratusza. W poniedziałek nową salę obrad rady miasta oddano oficjalnie do użytku. Poświęcił ją biskup gliwicki Jan Kopiec, a wykład o marketingu przestrzennym wygłosił urodzony w Zabrzu architekt i urbanista, dziekan Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej prof. Wojciech Bonenberg.
Ok. 20 tys. osób w kilkunastu miastach Polski obejrzało od wiosny plenerowe pokazy produkcji szkła. Hutnicy z Krosna prezentacjami zachęcają do odwiedzenia miasta i działającego tam Centrum Dziedzictwa Szkła. W sobotę kolejny pokaz odbędzie się w Rzeszowie.
Pozostałości doskonale zachowanej starożytnej pracowni hutniczej, związanej z ludnością kultury wielbarskiej sprzed prawie 2 tys. lat, odkryli w Kakulinie (woj. wielkopolskie) archeolodzy z Muzeum Regionalnego w Wągrowcu. Wykopaliskami kieruje Tomasz Podzerek.