W ramach „Szkoły Dialogu” uczennice Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku zrobiły interaktywną mapę życia i kultury żydowskiej; przybliża ona historię mieszkańców pochodzenia żydowskiego i miejsca z nimi związane – informuje w piątek Urząd Miasta.
Makieta z mapą stolicy z zaznaczoną rzeźbą terenu, ważnymi arteriami i budynkami to główny punkt nowej wystawy w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na mapę z rzutnika wyświetlana jest animacja przedstawiająca 15 wybranych dni zrywu, w których dokonywały się znaczące zmiany.
Dekoracje rzeźbiarskie i malarskie na elewacjach Pałacu w Wilanowie można oglądać w internecie w Systemie Informacji Przestrzennej (GIS). Ilustracje opatrzono informacjami na temat twórcy dzieł, czasu powstania i stosowanych technik.
Każdy, kto napisze interesującą historię lub zrobi ciekawe zdjęcie może wziąć udział w tworzeniu interaktywnej Mapy Miejsc Ciekawych na Śląsku i w Zagłębiu. Dotąd powstało prawie 60 unikatowych historii zachęcających do zwiedzania budynków, dzielnic, miast.